Home / خبرها / برنامه ریزی برای مواجهه با شرایط اضطراری در دندانپزشکی

برنامه ریزی برای مواجهه با شرایط اضطراری در دندانپزشکی

نویسنده: دکتر Paul Caselle

۲۲ مه ۲۰۲۰ – توقف کار مطب ها و کلینیک های دندانپزشکی که به دلیل همه گیری کورونا ویروس آغاز شد، چالش های جدی را برای دندانپزشکان و گروه های وابسته ایجاد کرد. همچنین فرصتی فراهم کرد تا هر یک از ما اثربخشی برنامه ی خود برای “شرایط اضطراری” را ارزیابی کنیم و این که پس از گذر از این بیماری همه گیر، کار خود را چگونه به حالت عادی برگردانده و بهبود دهیم. هنگامی که به حالت عادی که مسلما برنامه ی جدیدی است، برگردید چه تغییراتی در برنامه ی خود ایجاد خواهید نمود تا بهتر بتوانید بر مشکلات ناشی از وقفه ی بعدی کارتان به هر دلیلی فائق آیید؟ اگر تاریخ یک معلم باشد، می توانیم درسهایی از آن برای وقفه های بعدی در کار و زندگی یاد بگیریم.

وقفه در کار ممکن است به دلیل بیماری یا ناتوانی یک صاحب کار، بلایای زیست محیطی مانند اپیدمی یا حوادث آب و هوایی و عوامل اقتصادی مانند کسادی یا رکود اقتصادی ایجاد شود.

طرح اضطراری شما باید نقشه ی راهی را برای نحوه هدایت این سه رویداد مهم ارائه دهد. در مورد بیماری یا ناتوانی دندانپزشک، داشتن بیمه نامه هایی که درآمدی را به دندانپزشک اختصاص دهند و همچنین بیمه ی کارکنان و بیمه ی کار برای تأمین هزینه های عمومی مهم است. در مواردی که دندانپزشک برای مدت طولانی غایب است، داشتن توافق نامه کمک های متقابل با دندانپزشکان محلی می تواند به حفظ یک مطب در طول دوره ی غیبت دندانپزشک کمک کند یا در صورت مرگ ناگهانی، مطب را تا زمان فروش باز نگه دارد.

بلایای زیست محیطی مانند بیماری همه گیر فعلی یا احتمال وقوع رویدادهای مرتبط با آب و هوا ، نیاز به ایجاد ارتباطاتی دارد. توانایی برقراری ارتباط با تیم خود با استفاده از ویدئو کنفرانس مانند اسکایپ یا زوم برای بحث در مورد چگونگی مدیریت پاسخ به یک فاجعه، در کاهش ناشناخته ها و ترس هایی که ممکن است در پی داشته باشد، بسیار مهم است.

ارتباط با بیماران خود با استفاده از یک نرم افزار ارتباطی قوی برای پیام کوتاه، ایمیل و خبرنامه به شما امکان می دهد با ارائه پیام های مثبت و اطمینان بخش ارتباط خود را با بیمارانتان حفظ کنید. به بیماران اطلاع دهید که اگرچه مطب شما بسته است، اما شما از طریق دندانپزشکی از راه دور برای کمک به آنها در صورت وقوع موارد اورژانس دندان پزشکی در دسترس هستید. داشتن ارتباط رمزگذاری شده با شبکه اداری خود از اهمیت حیاتی برخوردار است و کلیه راههای ارتباطی باید الزامات HIPAA را رعایت کنند. به یاد داشته باشید، مجرمان سایبری در چنین مواقعی هنوز هم فعالیت می کنند.

اگر وضعیت ایجاد شده است سبب تعطیلی کار برای چندین روز شده باشد، می توانید روزها و زمانهایی را در هنگام، از سرگیری کارها برای بیمارانی که درمانشان به تعویق افتاده است، مجدداً برنامه ریزی کنید تا جبران زمان از دست رفته بشود، تیم شما در اسرع وقت برای این بیماران قرار ملاقات هایی را باید تنظیم کنند اما از ایجاد برنامه ای بیش از حد فشرده نیز بپرهیزند. در این شرایط اضطراری و همچنین هرگونه تغییر دیگر، باید قبل از شروع به کار با تیم خود در این مورد صحبت کنید و فرصتی برای آنها فراهم کنید تا برنامه های خود را از پیش تنظیم نمایند و برای اجرای طرح بازگشایی آماده باشند.

سرانجام ، مؤلفه اقتصادی برنامه ی احتمالی شما، صرف نظر از همه وقایع دیگر، محور برنامه ی شماست. عملکرد کلی حسابهای قابل دریافت خود را در نظر بگیرید. این حوزه ی اصلی است که می تواند در کوتاه مدت از نظر مالی به شما کمک کند. با این حال، اگر حساب های دریافتی از کنترل خارج شود، احتمالاً جمع آوری حساب های گذشته سخت تر می شود، به خصوص اگر بیماران به دلیل اختلالات زیست محیطی یا اقتصادی دچار مشکل مالی شده باشند.

در حالت ایده آل، داشتن حساب های قابل دریافت که ۱٫۵ برابر تولید ماهانه شما باشد، هدف است. به طور قطع، دریافت این مبالغ می تواند تعهدات مالی شما را برای چهار تا شش هفته پوشش دهد.

همانطور که طرح اضطراری خود را اصلاح می کنید، تغییراتی را در جمع آوری مبالغ اعمال کنید که موثرتر باشند. با مدیر دفتر خود در مورد چگونگی بهبود جمع آوری مطالبات پیشین صحبت کنید. هر زمان که سیاست های جدیدی تدوین شوند، آنها باید نوشته شوند و پیگیری های معمول باید بخشی از دقت کافی صاحب کار باشد. تنظیمات و بازپرداخت ها را برای اطمینان از صحت ارزیابی کنید. یک مشکل بزرگ امروزی، اختلاس در مطب ها و کلینیکهای دندانپزشکی است. تخمین زده می شود که ۶۰ درصد مطب ها قربانی یک عضو نادرست در تیم خود می شوند. مطب ها به راحتی می توانند در هنگام اختلال در تجارت، مورد سوء استفاده قرار بگیرند و محافظت کافی در این زمینه، می تواند آسیبهای احتمالی که در معرض آن قرار دارید، را محدود کند.

ضروری است که برای تعیین میانگین هزینه های ماهانه خود، به صورت سود و زیان که هر ماه تولید می کنید، تکیه کنید. این امر به پس انداز یک بودجه ی اضطراری برای پوشش هزینه ها حداقل برای سه ماه در حساب شما کمک می کند و به رفع محدودیت های بیمه های عمومی و بیمه های کارمندان اداری نیز کمک می کند. بودجه ی اضطراری باید در یک حساب پس انداز با بازده ی بالا بطور جداگانه، پس انداز شود بطوریکه پول اضافی از حساب جاری شما به طور خودکار به آن حساب واریز شود. این صندوق اضطراری به عنوان یکی دیگر از مخزن های نقدی در خدمت شما خواهد بود و به شما این امکان را می دهد تا اولویت های تجاری دیگری مانند بودجه بازنشستگی یا بودجه ی وقایع را تأمین کنید.

در صورت داشتن حساب های دریافتی از بیمه ها و ارتباط با بانک، شما می توانید یک خط اعتباری داشته باشید تا به عنوان یک پشتیبان برای هرگونه نقص در جریان نقدینگی عمل کند و یا برای تأمین اعتبار خرید تجهیزات کوچک مورد استفاده قرار گیرد.

از نظر شحصی، یک صندوق برای هزینه های شخصی و مالیات ایجاد کنید. مهم اینست که هزینه های شغلی و شخصی را از یکدیگر جدا کنید. این به شما کمک می کند تا از هزینه های مالی بیش از حد خود که سبب ایجاد استرس می شود و می تواند بر سلامتی و روابط شما تأثیر بگذارد، جلوگیری کنید.

ما در دوران فوق العاده ای زندگی می کنیم. همانطور که برای فعالیت های تجاری و حضور در جامعه آماده می شوید، بررسی این که کجا هستید، چه تصمیماتی را باید اتخاذ کنید و با توجه به تجربیاتی که به دست آورده اید، چگونه رشد کنید، مفید و مهم است. این شما را قوی تر می سازد و برای شما امکان دستیابی به روابطی بهتر با خانواده و دوستانتان را فراهم می کند و به شما این امکان را می دهد تا تغییراتی را در فرآیند فکری خود ایجاد کنید تا برای وقفه های بعدی در تجارت و کارتان مناسب تر عمل نمایید.

به روزرسانی برنامه ی “شرایط اضطراری” به تقویت برنامه ی استراتژیک شما برای موفقیت بیشتر کمک خواهد کرد.

منبع:

https://www.drbicuspid.com/index.aspx?sec=sup&sub=pmt&pag=dis&ItemID=326526