Breaking News
Home / خبرها / پنجاه درصد از بیماران به دلیل COVID-19 ، هنوز از مراجعه به دندانپزشکی خودداری می کنند

پنجاه درصد از بیماران به دلیل COVID-19 ، هنوز از مراجعه به دندانپزشکی خودداری می کنند

۳۰ ژوئن ۲۰۲۰ – حدود نیمی از بزرگسالان در یک نظرسنجی جدید که توسط بنیاد خانواده کایزر (KFF)، انجام گردید، گزارش داده اند که به علت COVID-19، خود یا یکی از اعضای خانواده ی آنها از معاینات دندانپزشکی یا پزشکی خود چشم پوشی کرده اند، این رقم ۴٪ بیشتر از ماه می همین سال است، و این در حالی است که جمعیتی که برای خرید یا دیدن خانواده و یا کار از خانه بیرون می روند، در این مدت افزایش یافته است.

نظرسنجی پیگیری سلامت KFF ، در ۲۶ ژوئن سال ۲۰۲۰ منتشر شد و شامل پاسخ های حدود ۱۳۰۰ نفر بود. به گفته KFF ، بیشترین احتمال برای صرفه نظر یا به تعویق انداختن مراقبتها به مراقبتهای دندانپزشکی مربوط می شد و به دنبال آن مردم از چک آپهای پزشکی یا معاینات جسمی صرفه نظر کرده بودند.

اکثر مطب های دندانپزشکی در ایالات متحده برای همه یا برخی از پروسیجرهای دندانپزشکی بازگشایی شده اند. مطب هایی که در هفته های گذشته کارشان را آغاز کرده اند، هر هفته حجم بیماران بیشتری را ویزیت کردند و برخی گزارش ها حاکی از نزدیک شدن به روند معمول بود. کارشناسان این صنعت گفتند که این نشانه خوبی است، اما بهبود واقعی به این بستگی دارد که آیا بیماران به صندلی های دندانپزشکی باز می گردند یا فقط برای ایجاد حس بازگشت به روال منظم ویزیتهای خود به مطبها مراجعه می کنند.

حدود ۸۰٪ اظهار داشتند كه به دلیل بسته بودن مطب ها یا قرار ملاقاتهای محدود، برای دریافت مراقبت های دندان پزشکی یا پزشکی مراجعه نکرده اند. این رایج ترین دلیل استناد شده بود. با این حال، تقریبا نیمی از کسانی که از ویزیتهای خود صرفنظر کرده یا آنها را به تعویق انداخته بودند، اعلام کردند که احساس امنیت نمی کنند که به مطب ها یا کلینیک ها مراجعه کنند.

این نظرسنجی نشان داد که احتمال صرفنظر کردن افراد از برنامه های مراقبتی در جمعیت های خاص بیشتر است. این نظرسنجی نشان داد كه زنان، افراد سالخورده و افرادی كه درآمد بیشتری دارند، به احتمال بیشتری مراقبت های خود را از دست می دهند یا به تأخیر می اندازند.

KFF ، خاطرنشان كرد: كسانی كه درآمد كمتری دارند و یا به طور كلی از پوشش بیمه برخوردار نیستند و در شرایط عادی از ویزیتهای مراقبتی كمتری استفاده می كردند، احتمالاً کمتر دلیل به تعویق انداختن ویزیتهای خود را COVID-19، اعلام کرده اند.

مردم عجله ای برای دریافت مراقبت های دندانپزشکی و پزشکی ندارند، اما بیشتر اوقات مخاطرات مربوط به کووید-۱۹را قبول کرده و از خانه های خود برای اهداف دیگر بیرون می روند. بر اساس این نظرسنجی، در حالی که تنها ۳۰٪ از مردم حداقل یک بار در طول هفته ی منتهی به ۱۵ آوریل به دیدار خانواده یا دوستان نزدیک خود رفته بودند، ۵۴٪ افراد این کار را در هفته ی منتهی به ۸ ژوئن انجام داده اند. در مورد کار هم همینطور است. در ماه آوریل، ۳۳ درصد به سر کار رفتند، اما این تعداد در ماه ژوئن به ۴۵ درصد افزایش یافت.

منبع:

https://www.drbicuspid.com/index.aspx?sec=sup&sub=bai&pag=dis&ItemID=326746