Home / خبرهای تخصصی پریودونتولوژی و ایمپلنتولوژی / وبینار بیماریهای پریودنتال و پری ایمپلنت: پروتکل های غیرجراحی

وبینار بیماریهای پریودنتال و پری ایمپلنت: پروتکل های غیرجراحی

درمان غیرجراحی پریودنتال، همیشه به عنوان درمان اولیه و به عنوان مراقبت نگهدارنده برای هر بیماری التهابی دهان که ناشی از پلاک باشد، کاربرد دارد. این رویکرد مرتبط با علت را می توان در دو مؤلفه اصلی خلاصه کرد: مهارتهای مراقبت خانگی و اینسترومنتیشن غیرجراحی پریودنتال.

برای نتایج بالینی موفقیت آمیز در دراز مدت، تشویق دائمی و انگیزه بخشیدن به بیمار و درمان اتیولوژیکالی مؤثر، اساسی، ضروری و غیرقابل جایگزینی است.

مرحله تشخیصی بسیار مهم است. سخنران این وبینار، دکتر Modus Operandi ، در مورد مدیریت بیماران پریودنتال، با استفاده از فیلم و تصاویری با کیفیت بالای آموزشی، توضیحاتی را ارائه خواهد داد. در مورد پروتکلهایی برای برنامه ریزی مراجعات بیمار در عمل بالینی، نیز مطالبی ارائه خواهد شد.

در مورد استفاده از تکنیک های اصلاح شده برای دبریدمان ساب ژینژیوال، فن آوری های پیشرفته، درمان پریودنتال غیر جراحی با کمک لیزر و مواد جدید که می تواند به نتایج بالینی بسیار مطلوبی منجر شود در این وبینار صحبت خواهد شد.

محدودیت ها و دستاوردهای درمان غیرجراحی پریودنتال، به ویژه در افرادی با عمق پروبینگ اولیه ۶ میلی متر، نتایج متمایز کننده یPD  و CAL در دندانهای تک یا چند ریشه، با پیگیری ۱۰ ساله ارزیابی خواهد شد.

در این وبینار، یک موضوع مخصوصاً در حال ظهور مورد بررسی قرار خواهد گرفت و آن بیماریهای پری ایمپلنت است. درمان غیر جراحی در صورت وجود موکوزیت بسیار موفقیت آمیز بوده است. برعکس، در صورت تحلیل پیشرونده و برگشت ناپذیر استخوان، نتایج درمان غیرجراحی قابل پیش بینی نیست، اما به عنوان اولین مرحله درمانی توصیه می شود. در بعضی موارد، که از نظر بالینی به خوبی مستند شده است، گزینه ی غیر جراحی ممکن است نتایج طولانی مدت بسیار رضایت بخشی بهمراه داشته باشد. در موارد دیگر می تواند به طولانی تر شدن میزان بقای ایمپلنت های به شدت به خطر افتاده، کمک کند.

وبینار “بیماریهای پریودنتال و پری ایمپلنت: پروتکل های غیرجراحی” توسط کمپانی Tribune Group GmbH  حمایت می شود. Tribune Group GmbH ارائه دهنده ی شناخته شده ی برنامه های ADA CERP[1] و AGD PACE[2] می باشد.

این وبینار در روز ۱۴ جولای ساعت ۲۰ به وقت رم برگزار می شود، برای ثبت نام در این وبینار به آدرس منبع مراجعه کنید:

منبع:

Periodontal e peri-implant diseases: non-surgical protocols

 

[۱] the ADA Continuing Education Recognition Program

[۲] Academy of General Dentistry – Program Approval for Continuing Education (AGD PACE)