Home / خبرها / وبینار رایگان: چهار سؤال در مورد بیومتریالهای Straumann

وبینار رایگان: چهار سؤال در مورد بیومتریالهای Straumann

اول  ژوئیه ۲۰۲۰ – پس از کشیدن دندان، یک مجموعه از تغییرات فیزیولوژیکی که بر استخوان آلوئول، تاثیر می گذارند، رخ می دهند. این فرآیند شامل تشکیل استخوان و همچنین تحلیل حجمی استخوان است که دومی می تواند قرار دادن ایمپلنت را در آن موقعیت از نظر پروتزی یا نتیجه بالینی آن را به خطر بیاندازد. در یک وبینار که در روز هفتم ژوئیه به طور زنده پخش می شود، دکترSusy Linder  و دکتر Michel Dard ، روند تصمیم گیری بالینی را پس از کشیدن دندان توضیح می دهند. قبل از ارائه آنلاین این وبینار، دکتر Linder  و دکتر Dard ، به چند سؤال در مورد استفاده از مواد بیولوژیکی(biomaterials) در این زمینه پاسخ داده اند.

بیومتریالها چگونه می توانند به جلوگیری از تحلیل استخوان بعد از کشیدن دندان کمک کنند؟

دکتر Dard : اصل کلی در مورد بیومتریال ها این است که بسته به اندازه آنها، به عنوان نگهدارنده فضای بین و یا داخل گرانول ها، برای مواد پیوند استخوان مانند cerabone و یا از آنها در ممبرانها مانند Jason membrane استفاده می شود. بسته به وضعیت بالینی، این مواد به دلیل اینکه مکمل یکدیگر هستند، می توانند به تنهایی یا در کنار یکدیگر استفاده شوند. این دو نگهدارنده ی فضا، نفوذ مایع بیولوژیکی، رگ زایی، رشد مغز استخوان و درنهایت رشد استخوان را تسهیل می کنند. از آنجایی که آنها از “فضای زنده” محافظت می کنند، می توانند به عنوان پروموتورهای استخوان در نظر گرفته شوند و از تحلیل استخوان بعد از کشیدن دندان جلوگیری می کنند.

در مورد کدامیک از روش های درمانی بعد از کشیدن دندان در وبینار خود صحبت خواهید کرد؟

دکتر Linder: ما در مورد مدیریت بافت سخت و نرم برای قرار دادن فوری ایمپلنت و حفظ یا تقویت ریج آلوئولار (از جمله آب بندی socket، پر کردن socket و بازسازی هدایت شده استخوان) با استفاده از گرفتهای استخوان گاو، ممبرانهای کلاژن و گرفتهای بافت نرم صحبت خواهیم کرد. علاوه بر این، ما در مورد اهمیت استفاده از داروهای تقویت کننده در طی این روشهای درمانی، اطلاعاتی را ارائه می دهیم.

کدام یک از بیومتریالهای Straumann را در وبینار خود پوشش می دهید و این مواد چه مزایایی برای نتایج درمانی و بیماران دارد؟

دکتر Linder: ما در مورد cerabone و Straumann XenoGraft صحبت خواهیم کرد. این مواد گرفت های استخوان گاو هستند که هندل کردن و کاربرد آنها آسان است. علاوه بر این، آنها عملکرد بسیار خوبی دارند، زیرا سبب ثبات حجم کوتاه مدت و طولانی مدت شده و خاصیت استئوکانداکتیوی دارند.

علاوه بر این، ما غشای کاربر پسند و کلاژن ساز Jason را که دارای استحکام کششی و ضخامت قابل اطمینانی است، ارائه خواهیم داد. این غشأ مانند یک داربست برای انتقال مواد غذایی عمل می کند، همچنین دارای عملکرد سد مانند در طولانی مدت است. علاوه بر این، در صورت قرار گرفتن در معرض، امکان بهبودی ثانویه را فراهم می کند و برای پروسیجرهای پیچیده مناسب است.

ما همچنین در مورد Straumann Emdogain صحبت خواهیم کرد. این ماده از مشتقات ماتریس مینای دندان است و برای بازسازی پریودنتال کاربرد دارد و ترمیم را تقویت می کند. Emdogain باعث تقویت رگ زایی، تعدیل التهاب و کاهش درد و تورم بعد از عمل می شود. این خواص می توانند رضایت بیمار را افزایش و عوارض را کاهش دهد.

تجربه شخصی شما با بیومتریالهای Straumann چه بوده است؟

دکتر Dard: استفاده از سرابون و ممبران جیسون بسیار آسان است. اولی باید درست قبل از استفاده با خون مخلوط شود و دومی باید قبل از استفاده هیدراته شود. هر دوی این مواد میزان بالایی از قابلیت استفاده را نشان داده اند، و این ویژگی در وبینار ما بیشتر مورد بحث قرار خواهد گرفت.

یادداشت تحریریه: این وبینار با عنوان “اعتماد به نفس در مدیریت socket دندان کشیده شده و قرار دادن فوری ایمپلنت با بیومتریالهایStraumann “، سه شنبه ۷ ژوئیه ساعت ۱۲ ظهر به صورت زنده به وقت تابستانی اروپای مرکزی(CEST) معادل ساعت ۱۴:۳۰ به وقت تهران ارائه می شود. شرکت کنندگان این فرصت را دارند که از طریق پنجره ی چت سؤالات خود را در مورد این موضوع بپرسند و با پاسخگویی به پرسشنامه پس از وبینار اعتبار آموزش مداوم را کسب کنند. ثبت نام در Straumann Campus رایگان است.

منبع:

https://www.dental-tribune.com/c/straumann/news/four-questions-on-straumann-biomaterials/