Home / خبرهای تخصصی پریودونتولوژی و ایمپلنتولوژی / شرکت Osstem Implant مواد جدیدی را برای بازسازی طبیعی استخوان به بازار اروپا عرضه نمود

شرکت Osstem Implant مواد جدیدی را برای بازسازی طبیعی استخوان به بازار اروپا عرضه نمود

۲۸ ژوئیه ۲۰۲۰- شرکت Osstem Implant ، طیف گسترده ای از محصولات را برای ترمیم هدایت شده ی استخوان (GBR)، از جمله موادی برای زنوگرافت های حفظ کننده ی حجم و آلوپلاست های سریع و ایمن، تولید نموده است. اکنون، پس از دریافت گواهینامه ی تجاری CE اروپا، ماده ی پیوند زنوگرافت A-OS  و ماده پیوند آلوپلاستیک Q-Oss + نیز به بازار اروپا عرضه می شود.

ساختارهایی با میکرو منافذ ۳ بعدی شبیه به استخوان انسان

ماده A-Oss ، یک زنوگرافت مشتق شده از گاو است که رسماً توسط سازمان جهانی بهداشت حیوانات عاری از آنسفالوپاتی اسفنجی گاوی شناخته شده است. A-Oss با حفظ ساختار اولیه ی اسفنجی سلولهای استخوانی گاو، ساختارهای میكروپورس سه بعدی بسیار مشابه با استخوان انسان می سازد و آن را قادر می سازد تا به پتانسیل زیست سازگار و استئوكانداکتیوی خود دست یابد. علاوه بر این، A-Oss یک ساختار یکنواخت دارای منافذ میکرو ایجاد می کند، که به افزایش سطح جریان خون و هیدروفیلیسیتی ایمن آن کمک می کند. ساختار متخلخل A-Oss باعث افزایش فعال شدن سلولهای استخوانی شده و داربستهای استخوانی پایداری را برای شکل گیری موفقیت آمیز استخوان جدید می سازد.

سطح خشن و فعالیت بیولوژیکی

A-Oss  ، دارای سطح خشنی از استخوان ناهمگن است، که به شبکه فیبرین اجازه می دهد تا به سرعت و به طور مؤثر به سطح استخوان متصل شود و از این طریق به تکثیر سلول های استئوژنیک کمک می کند. همچنین به فراهم کردن فضای کافی برای ترکیب و ذخیره ی مواد مغذی و عوامل مؤثر کمک می کند.

ثبات حجم و زیبایی

A-Oss ، را می توان در طیف گسترده ای از موارد بالینی که شامل نقایص استخوانی هستند، استفاده کرد. با این وجود، در منطقه ای که حجم استخوان کافی باید به دست آید، به خصوص در ناحیه ای قدامی که از نظر زیبایی اهمیت دارد،A-OSS  به ویژه می تواند سودمند باشد. با داشتن ثبات حجم و قابلیت نگهداری، نتایجی پایدار، طبیعی و زیبا را تضمین می کند.

ترکیب با آلوپلاست و بهینه سازی بیولوژیکی

اگر کاربر قصد بازسازی طولانی مدت استخوان را داشته باشد، A-OSS می تواند به عنوان ماده ی مکمل در ترکیب با سایر مواد پیوند استخوان، مانند مواد پیوند استخوان آلوپلاستیک Q-Oss + استفاده شود. به دلیل مقرون به صرفه بودن و ایمنی آن، Q-Oss + می تواند برای پر کردن نواقص بزرگ استخوانی، به عنوان مثال در ناحیه سینوس فک بالا استفاده شود. با داشتن ساختارهای به هم پیوسته شبیه به استخوان انسان و نسبت بالای بتا تری کلسیم فسفات( ۸۰ درصد)، Q-Oss + منجر به استخوان سازی عالی می شود.

منبع:

https://eu.dental-tribune.com/news/osstem-implant-brings-solutions-for-natural-bone-regeneration-to-european-market/