Breaking News

روش های جراحی پلاستیک پریودنتال

پریودنتیستها غالبا به عنوان جراحان پلاستیک دندانپزشکی در نظر گرفته می شوند. اگر شما به دنبال بهبود لبخند خود هستید باید به این متخصصصین مراجعه کنید. آنها می توانند به بهبود لبخند شما کمک کنند .

نمایان شدن لثه ها درهنگام لبخند یا ناهموار بودن خط لثه

اگر احساس می کنید طول دندانهای شما بیش از حد کوتاه است و در هنگام لبخند زدن قسمت اعظمی از لثه هایتان مشخص می گردد یا لثه ها بخش زیادی از برخی دندانها را پوشانده اند اما سایر دندانهای شما دارای طول کافی هستند، شما می تواند از جراحی افزایش طول تاج کمک بگیرید. در این جراحی پریودنتیست بافت اضافی لثه را حذف کرده و سبب می شود بخش بیشتری از تاج دندان شما نمایان شود به این ترتیب خط لثه شما بالاتر می رود و لبخند شما اصلاح می شود.

دندانهای بلند و ریشه های هویدا

برخی اوقات عقب رفتگی لثه موجب می گردد ریشه دندانها در معرض دید قرار گیرند در این حالت دندانها بسیار بلندتر از معمول بنظر می رسند و سن شما را بیش از آنچه هستید، نشان می دهند. این عقب نشینی لثه می تواند به دلایل مختلفی از جمله بیماری پریودنتال اتفاق افتد.

جراحی پیوند لثه و سایر روش هایی که در آن ریشه دندانها پوشانده می شوند برای رفع این مشکل مناسب هستند. با این نوع از جراحی ها ، پریودنتیست می تواند لثه را به جای قبلی برگردانده و از پوسیدگی ریشه های در معرض دید جلوگیری کند.

ناهمواری و تضریس لثه ها و استخوان فک

از دست دادن دندان موجب می گردد لثه ها و استخوان فک در محل دندان از دست رفته، مضرس یا کنگره دار شوند. این حالت به دلیل عقب رفتن استخوان فک ایجاد می شود زیرا دیگر استخوانی در آن محل وجود ندارد که آنرا نگهدارد. نه تنها این فرورفتگی سبب ایجاد ظاهری غیرطبیعی می شود بلکه سبب می شود دندان جایگزین شده در مقایسه با دندانهای کناری آن طولانی تر بنظر برسد.

تقویت استخوان فک و برطرف کردن نقص بوجود آمده (Ridge augmentation) باعث می شود دندان جایگرین شده حالت طبیعی تری داشته و به راحتی قابل تمیز شدن گردد و درنتیجه زیباتر بنظر خواهد رسید.

منبع: http://www.perio.org/consumer/plastic-surgery-procedures

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *