Breaking News

خوردن سبزیجات برگ دار می تواند برای سلامت دهان و دندان بهتر از استفاده از دهان شویه باشد

30 ژانویه 2024 – بیش از نیمی از جمعیت بزرگسال در بریتانیا و ایالات متحده به بیماری لثه مبتلا هستند. درمان های معمول برای بیماری لثه شامل دهانشویه و در موارد شدید آنتی بیوتیک است. این درمان ها دارای عوارض جانبی مانند خشکی دهان، ایجاد مقاومت ضد میکروبی و افزایش فشار خون هستند.

اما تحقیقات نشان داده است که مولکولی به نام نیترات، که در سبزیجات سبز برگ یافت می شود، عوارض جانبی کمتری دارد و فواید بیشتری برای سلامت دهان و دندان دارد و می تواند به عنوان یک جایگزین طبیعی برای درمان بیماری های دهان استفاده شود.

مسواک زدن ناکافی و عدم استفاده ی صحیح از نخ دندان منجر به ایجاد پلاک دندانی(لایه چسبنده ای از باکتری ها) روی سطح دندان ها و لثه ها می شود. تجمع پلاک ها باعث پوسیدگی دندان و بیماری لثه می شود. غذاهای شیرین و اسیدی، خشکی دهان و سیگار نیز می توانند در ایجاد بوی بد دهان، پوسیدگی دندان و عفونت لثه نقش داشته باشند.

دو نوع اصلی بیماری لثه ژنژیویت و پریودنتیت هستند. التهاب لثه یا ژنژیویت باعث قرمزی، تورم و خونریزی لثه می شود. پریودنتیت شکل پیشرفته‌تری از بیماری لثه است که باعث آسیب به بافت‌های نرم و استخوان‌های حامی دندان‌ها می‌شود. بنابراین، بیماری پریودنتال می تواند منجر به از دست دادن دندان شود و هنگامی که باکتری از دهان وارد جریان خون می شود، همچنین می تواند در ایجاد اختلالات سیستمیک مانند بیماری های قلبی عروقی، زوال عقل، دیابت و آرتریت روماتوئید نقش داشته باشد.

سبزی های برگدار ممکن است راز سلامتی باشند

سبزی‌های برگ‌دار و سبزیجات ریشه‌دار سرشار از ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان‌ها هستند و بر کسی پوشیده نیست که رژیم غذایی متشکل از این سبزیجات برای حفظ وزن سالم، تقویت سیستم ایمنی، و پیشگیری از بیماری‌های قلبی، سرطان و دیابت بسیار مهم است. فواید متعدد سبزیجات برگدار برای سلامتی تا حدی به این دلیل است که اسفناج، کاهو و چغندر مملو از نیترات هستند که می تواند توسط باکتری های کاهنده ی نیترات در داخل دهان به اکسید نیتریک، تبدیل شود.

فواید اکسید نیتریک برای کاهش فشار خون و بهبود عملکرد ورزشی شناخته شده است. با این حال، در دهان، به جلوگیری از رشد بیش از حد باکتری های بد کمک می کند و اسیدیته دهان را کاهش می دهد- باکتری های بد و محیط اسیدی هر دو می توانند باعث بیماری لثه و پوسیدگی دندان شوند.

به عنوان بخشی از تحقیقات خود در مورد نیترات و سلامت دهان، محققان ورزشکاران رقابتی را مورد مطالعه قرار دادند. ورزشکاران به دلیل مصرف زیاد کربوهیدرات ها – که می تواند باعث التهاب بافت های لثه شود – استرس و خشکی دهان ناشی از تنفس سخت در طول تمرین، مستعد ابتلا به بیماری های لثه هستند.

این مطالعه نشان داد که آب چغندر (حاوی تقریباً 12 میلی مول نیترات) از دندان‌های آن‌ها در برابر نوشیدنی‌های ورزشی اسیدی و ژل‌های کربوهیدراتی در حین ورزش محافظت می‌کند و نشان می‌دهد که نیترات می‌تواند به عنوان یک پری بیوتیک توسط ورزشکاران برای کاهش خطر پوسیدگی دندان استفاده شود.

نیترات به عنوان یک پری بیوتیک برای سلامت دهان و دندان بسیار نویدبخش است. بهداشت دهان و دندان خوب و رژیم غذایی غنی از نیترات می تواند کلید بدنی سالم تر، لبخندی شاداب و لثه های عاری از بیماری باشد. این خبر خوبی برای کسانی است که بیشتر در معرض خطر بدتر شدن سلامت دهان هستند، مانند زنان باردار و افراد مسن.

در انگلستان، دهانشویه های ضد عفونی کننده ی حاوی کلرهگزیدین معمولاً برای درمان پلاک دندان و بیماری لثه استفاده می شود. متأسفانه، این دهانشویه ها یک رویکرد اشتباه برای سلامت دهان و دندان هستند، زیرا به طور غیرانتخابی هم باکتری های بد و هم باکتریهای خوب را از بین می برند و اسیدیته دهان را افزایش می دهند که می تواند باعث بیماری شود.

موضوع نگران کننده ی دیگر این است که تحقیقات اولیه نشان داد که کلرهگزیدین ممکن است به مقاومت ضد میکروبی کمک کند. مقاومت زمانی رخ می دهد که باکتری ها و قارچ ها در برابر اثر یک یا چند داروی ضد میکروبی به دلیل قرار گرفتن مکرر در معرض آن ها، مقاوم می شوند و زنده می مانند. مقاومت ضد میکروبی یک نگرانی بهداشتی جهانی است که پیش‌بینی می‌شود تا سال 2050 سالانه باعث مرگ 10 میلیون نفر شود.

در مقابل، نیترات موجود در رژیم غذایی هدفمندتر عمل می کند. نیترات، باکتری های مرتبط با بیماری را از بین می برد، اسیدیته دهان را کاهش می دهد و یک میکروبیوم متعادل را در دهان ایجاد می کند. میکروبیوم دهان به تمام میکروارگانیسم های موجود در دهان اطلاق می شود. نیترات، پتانسیل هیجان انگیزی به عنوان یک پری بیوتیک برای سلامت دهان ارائه می دهد که می تواند برای جلوگیری از شروع بیماری یا محدود کردن پیشرفت بیماری استفاده شود.

خوردن چه مقدار سبزی برگ دار برای داشتن دندان های سفید مرواریدی کافی است؟

به عنوان یک قانون کلی، مصرف اسفناج، کلم پیچ یا چغندر همراه با یک وعده غذایی می تواند حدود 6 تا 10 میلی مول نیترات را در اختیار بدن شما قرار دهد که فواید سلامتی فوری دارد.

محققان نشان دادند که درمان نمونه ی پلاک بیماران مبتلا به بیماری پریودنتال با 6.5 میلی مول نیترات باعث افزایش سطح باکتری های سالم و کاهش اسیدیته می شود.

به عنوان مثال، مصرف آب کاهو به مدت دو هفته باعث کاهش التهاب لثه و افزایش سطح باکتری های سالم در بیماران مبتلا به بیماری لثه شد.

شواهد رو به رشد نشان می دهد که نیترات سنگ بنای سلامت دهان و دندان است. خوردن سبزیجات به همراه غذا می تواند به پیشگیری یا درمان بیماری های دهان کمک کند و دهان را شاداب و سالم نگه می دارد.

منبع:

https://medicalxpress.com/news/2024-01-leafy-greens-oral-health-mouthwash.html