Breaking News

روشهای احیاء کننده

روشهایی که در آن استخوان از دست رفته و بافت حمایت کننده ی دندانها که به دلیل بیماری پریودنتال تاحدی تخریب شده اند، بازسازی می گردند به نام روشهای Regenerative یا احیاء کننده شناخته می شوند.

پریودنتیست ممکن است هنگامیکه استخوان حمایت کننده ی دندانها به دلیل بیماری پریودنتال تخریب شده باشد، این روش را به شما پیشنهاد دهد. در این روش برخی از بخش های آسیب دیده استخوان و بافت حمایت کننده ی دندان قابل بازیابی و ترمیم است.

در این روش جراحی، متخصص پریودنتیست بافت لثه را برگردانده و باکتریهایی که سبب بروز بیماری می شوند را ازمحل پاک می کند، برای تحریک توانایی طبیعی بدن شما به بازسازی استخوان و بافت حمایتی دندان از غشاها(فیلترها)، پیوند استخوان یا پروتئینهای تحریک کننده ی بافت استفاده می شود.

حذف باکتریهای موجود، تجدید واحیاء استخوان و بافت اطراف دندان به کاهش عمق پاکتها و اصلاح تخریب ایجاد شده بدلیل پیشرفت بیماری پریودنتال کمک می کند.

این اقدامات همراه با رعایت بهداشت دهان و دندان بصورت روزانه و ادامه مراقبت های تخصصی از دندان ، شانس نگه داشتن دندانهای طبیعی را برای فرد افزایش می دهد و از سوی دیگر موجب کاهش شانس ابتلا به مشکلات سلامت مرتبط با بیماری پریودنتال می شود.

منبع:

http://www.perio.org/consumer/regeneration.htm

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *