Breaking News

جراحی افزایش طول تاج

در برخی افراد بافت لثه مقدار بیشتری از طول دندان ها را پوشانده است به طوریکه دندانها کوتاه به نظر میرسند و در هنگام خندیدن بخش زیادی از بافت لثه پدیدار می شود که ظاهر زیبایی ندارد، غالبا این افراد از پریودنتیست خود درباره امکان رفع این مشکل سوال می کنند. البته اصلاح این وضعیت با روشی بنام جراحی افزایش طول تاج توسط پریودنتیست امکان پذیر است زیرا در حقیقت دندانها از نظر اندازه طولی مشکل ندارند اما توسط بافت لثه پوشانده شده اند.

 crown1

قبل از جراحی افزایش طول تاج

 crown2

بعد از جراحی افزایش طول تاج

در این روش لثه ی اضافه و بافت استخوان به منظور نمایان شدن طول طبیعی دندان جراحی می شوند. این کار می تواند برای دندان یا حتی برای خط لثه یا بر روی چندین دندان انجام شود تا لبخند فرد وسیع و زیبا گردد.

ممکن است دندانپزشک یا متخصص پریودنتیست جراحی افزایش طول تاج را به عنوان یک روش ترمیمی یا زیبایی به شما پیشنهاد کنند. شاید دندان شما دچار پوسیدگی باشد و یا در زیر خطر لثه شکسته شده یا ساختار دندان برای روشهای ترمیمی نظیر تاج یا پل ناکافی باشد. جراحی افزایش طول تاج با تنظیم سطح لثه و استخوان موجب می گردد طول بیشتری از دندان آشکار شده، سپس می توان روشهای ترمیمی دیگر را انجام داد.

منبع:

http://www.perio.org/consumer/dental-crown-lenghthening.htm

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *