Breaking News

ایمپلنت چندین دندان

چنانچه شما چندین دندان خود را از دست داده اید پل های حمایت شده با ایمپلنت می توانند جایگزین آنها شوند. در این روش ایمپلمنت های دندانی جایگزین دندانهای طبیعی و برخی از ریشه های آنها می شود.

مزایای استفاده از پل ( بریج) حمایت شده با ایمپلنت نسبت به پل های ثابت یا پروتز پارسیل متحرک چیست ؟

ایمپلنتهای دندانی دارای مزایای متعددی نسبت به سایر گزینه های جایگزین دندان می باشند علاوه بر اینکه ظاهر و عملکردی مانند دندانهای طبیعی دارند پل های حمایت شده با ایمپلنت نیازی به حمایت توسط دندانهای طبیعی مجاور ندارند، سایر درمانهای رایج برای جایگزینی چند دندان از دست رفته، نظیر پل های ثابت یا پروتزهای متحرک به حمایت دندانهای مجاور وابسته اند.

علاوه بر این از آنجاییکه پل حمایت شده با ایمپلنت جایگزین برخی از ریشه های دندان می شود، استخوان فک بهتر حفظ می شود. در حالیکه هنگام استفاده از پل های ثابت یا پروتز متحرک، استخوانی که پیش از این ریشه دندان را در بر گرفته بود، باز جذب شده و تحلیل می رود. ایمپلنت های دندانی با استخوان فک ادغام می شوند و این موضوع به حفظ سلامت استخوان و جلوگیری از تحلیل آن کمک می کند. در درازمدت ایمپلنت زیبایی، کارایی و راحتی خاصی را به شما هدیه می دهد.

لثه و استخوان اطراف پل ثابت یا پروتز متحرک به تدریج تحلیل رفته و نقص قابل مشاهده ای را ایجاد می کند. باز جذب و تحلیل استخوان زیر پل یا پروتز متحرک می تواند منجر به ایجاد لبخندی غیرجذاب شود علاوه بر این ماده ی نگهدارنده ی پل در محل مورد نظر بتدریج شسته شده و سبب می شود باکتریها موجب تخریب دندانهایی شوند که تکیه گاه و نگهدارنده پل ثابت هستند. از سوی دیگر پروتز متحرک می تواند در دهان حرکت کرده و توانایی شما را در خوردن برخی غذاهای کاهش دهد.

چگونه ایمپلنت در محل خود کار گذاشته می شود ؟

ابتدا ایمپلنت که به پیچ یا یک استوانه شباهت دارد در استخوان فک جاسازی می شود سپس 2 تا 6 ماه به ایمپلنت و استخوان فرصت داده می شود تا با یکدیگر پیوند یافته و تکیه گاهی را برای سایر بخش هایی که بر روی آن سوار می شوند، تشکیل دهد.

MULTIIMPLANT-1

در طی این مدت یک دندان موقت در محل ایمپلنت کار گذاشته می شود.

غالبا در مرحله دوم به روش جراحی، سطح ایمپلنت در حفره دهان نمایان گردیده و قسمت تاجی ایمپلنت به آن متصل می گردد، این بخش پایه ای برای قرار گرفتن دندان جدید ایجاد می کند دراین مرحله 2 تا 3 هفته برای ترمیم لثه زمان لازم است.

در برخی از سیستم های ایمپلنت نیازی به مرحله دوم نیست زیرا قسمت تاجی از ابتدا به ایمپلنت متصل بوده است. در نهایت دندانهای جایگزین یا پل که توسط دندانپزشک ساخته شده است به پایه ی فلزی کوچکی که abutments نام دارد، متصل می شود پس از مدت زمان کوتاهی شما اعتماد به نفس کافی را برای لبخند زدن و جویدن غذا و صحبت کردن بدست خواهید آورد.

MULTIIMPLANT-2

با توجه به اینکه هر ایمپلنت برای خود یک مورد جدید و منحصر به فرد است برخی از مراحل این روش ممکن است با هم ادغام شود و این کاملا به شرایط موجود بستگی دارد. متخصص دندانپزشک شما بهترین طرح درمان را برای شما اجرا خواهد کرد.

منبع:

http://www.perio.org/consumer/multiple-tooth-implant

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *