Breaking News

ایمپلنت دندانی کل دهان

اگر شما تمام دندانهای خود را از دست داده اید یک پروتز ثابت کامل متکی بر ایمپلنت یا یک دست دندان کامل متکی بر ایمپلنت می تواند جایگزین دندانهای از دست رفته ی شما شود. بطورکلی از ایمپلنتهای دندانی بعنوان جایگزینی برای دندانهای از دست رفته ی طبیعی و برخی از ریشه ها استفاده می شود.

مزایای استفاده از پروتز کامل متکی بر ایمپلنت یا دست دندان کامل متکی بر ایمپلنت نسبت به دندانهای مصنوعی معمولی چیست ؟

ایمپلنتهای دندانی نسبت به سایر گزینه های جایگزین دندان دارای مزایای متعددی هستند علاوه بر ظاهر و علمکردی مشابه با دندان طبیعی، پروتزهای ثابت کامل متکی بر ایمپلنت یا دست دندان کامل متکی بر ایمپلنت طوری طراحی شده اند که دوام بیشتری داشته و برای مدت طولانی تری پاسخگویی نیاز بیماران می باشد.

پروتز ثابت کامل و دست دندان کامل متکی بر ایمپلنت نسبت به دست دندان مصنوعی راحت تر، با ثبات تر و طبیعی تر به نظر می رسد به همین دلیل ظرفیت گاز گرفتن و جویدن مناسبتری را برای بیمار فراهم می نماید.

علاوه بر این، از آنجائیکه پل ها و پروتز کامل متکی بر ایمپلنت جایگزین برخی از ریشه ها می شوند استخوان بهتر حفظ می گردد. هنگامیکه از دندانهای مصنوعی معمولی استفاده می شود استخوان که قبل از این ریشه ی دندان ها را احاطه کرده بود، بتدریج تحلیل می رود در حالیکه ایمپلنت های دندانی چون با استخوان فک ادغام می شوند به حفظ و سلامت استخوان کمک کرده و مانع از تحلیل آن می گردد .

در بلند مدت ، ایمپلنت می تواند زیبایی بیشتری را برای فرد ایجاد کند و از سوی دیگر نگهداری از آن نسبت به دندانهای مصنوعی معمولی، آسانتر است. تحلیل استخوان در استفاده از دندانهای مصنوعی معمولی منجر به نا زیبا شدن و غیر طبیعی شدن لبخند می گردد و خوردن برخی غذاها را برای بیمار مشکل می کند.

چگونه ایمپلنت در جای خود قرار می گیرد

ابتدا ایمپلنت که مانند یک پیچ یا استوانه است درون استخوان فک قرار می گیرد با گذشت 2 تا 6 ماه ایمپلنت و استخوان فرصت می یابند تا باهم ادغام شده و تکیه گاهی را برای قرار گرفتن دندان مصنوعی در استخوان فک بوجود آورند. در طی این مدت یک دندان موقت بر روی ناحیه ایمپلنت قرار می دهند.

TOTAL IMPLANT-1

در گام دوم جراحی، سطح ایمپلنت در حفره دهان باز می شود و قسمت تاجی ایمپلنت به آن متصل می گردد. افزوده شدن این بخش به ایمپلنت پایه ای برای قرار گرفتن دندانهای جدید به وجود می . در این مرحله به منظور ترمیم لثه ی اطراف ایمپلنت 2 هفته صبر می کنند و سپس مراحل نهایی قرار دادن روکش ها انجام خواهد شد.

total implant-2

در برخی از سیستم های ایمپلنت ( یک مرحله ای) به مرحله دوم نیازی نیست. در سیستم های یک مرحله ای، ایمپلنت از قبل به قسمت تاجی اتصال دارد.

به دلیل تفاوت های موجود بین بیماران متخصص شما بهترین طرح درمان را برای شما اجرا خواهد کرد

بسته به تعداد ایمپلنت های قرار داده شده، ابزار اتصالی که دندان جدید را نگه می دارد بروی ایمپلنت به طور محکم بسته می شود یا ممکن است به یک میله یا یک لنگر توپی مدور متصل شود که دست دندان بروی آن جفت یا باز شود.

 total implant-3

 در نهایت یک پروتز ثابت کامل یا یک دست دندان کامل با اتصال به ایمپلنت برای شما ساخته می شود. پس از مدت زمان کوتاهی شما اعتماد به نفس کافی را برای لبخند زدن، جویدن غذا و صحبت کردن به دست خواهید آورد.

هر مورد از ایمپلنت با مورد دیگر تفاوت دارد و برخی از مراحل فوق الذکر ممکن است با هم ادغام شده و در یک مرحله انجام شوند. مطمئن باشید که متخصص دندانپزشک شما بهترین طرح درمان را به شما ارائه خواهد کرد.

منبع: http://www.perio.org/consumer/full-mouth-implants

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *