Breaking News

جراحی لیفت سینوس

کلید موفقیت ایمپلنت کیفیت و کمیت استخوان محل قرارگیری آن است. استخوان آرواره در قسمت بالایی پشتی معمولا یکی از مشکل ترین نواحی برای قرار دادن ایمپلینتهای دندانی است و این به دلیل مقدار و کیفیت ناکافی استخوان و نزدیکی به ناحیه سینوس است.

چنانچه استخوان این ناحیه به دلایلی نظیر بیماری پریودنتال یا از دست دادن دندان ازدست رفته باشد، قرار دادن ایمپلنت در آن ناحیه با موفقیت همراه نخواهد بود.

جراحی لیفت سینوس می تواند به رفع و اصلاح این مشکل کمک کند. این کار از طریق بالا کشیدن کف سینوس و بازیابی استخوان برای قرار دادن ایمپلینت دندان انجام می شود. چندین تکنیک برای بالا بردن سینوس مورد استفاده قرار می گیرد تا جای کافی برای تشکیل استخوان جدید ایجاد می شود.

در یک تکنیک رایج ، برشی در ناحیه ایجاد می گردد تا استخوان نمایان شود، سپس یک برش دایره ای شکل کوچک درون استخوان ایجاد می کنند. این قطعه ی استخوان به داخل فضای سینوس به سمت بالا هل داده می شود و محفظه ایی مانند دریچه در سقف یک اطاق ایجاد می شود که فضای آن توسط مواد پیوند استخوان پر می گردد.

پریودنتیست شما انواع مواد پیوند استخوان را که می توانند استخوان از دست رفته و بافت آن ناحیه را ترمیم کنند، برای شما توضیح می دهد.درنهایت برش ایجاد شده بسته می شود تا ترمیم صورت گیرد.

زمان ترمیم محل جراحی، بسته به نیاز افراد متفاوت است معمولا 4 تا 12 ماه قبل از جراحی ایمپلنت برای تشکیل استخوان در آن ناحیه، زمان لازم است. پس از قرار گرفتن ایمپلنت مدت زمان بیشتری برای ترمیم لازم است در برخی موارد ایمپلنت همزمان با لیفت سینوس کار گذاشته می شود.

انجام جراحی لیفت سینوس شانس انجام ایمپلنت موفق را به طور قابل توجهی افزایش میدهد. بسیاری از بیماران در حین این جراحی حداقل درد را تجربه می کنند.

منبع:

http://www.perio.org/consumer/sinus-augmentation

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *