Breaking News

اصلاح Ridge

Ridge به قسمتی از استخوان فک اطلاق می گردد که دندانها را در خود جای می دهد. تغییر شکل و ناهنجاری در فک بالا و پایین ممکن است استخوان کافی برای قرار دادن ایمپلنت باقی نگذارد. این نقیصه می تواند به دلیل بیماریهای پریودنتال، استفاده از دندان مصنوعی، نقایص رشد و تکوین جنین، آسیب یا صدمات دیگر ایجاد شود.

این ناهنجاری نه تنها موجب بروز مشکلاتی برای قرار دادن ایمپلنت می شود بلکه سبب می گردد تضرسی در خط لثه نزدیک به دندان از دست رفته ایجاد کند که تمیز کردن و رسیدگی به آن ناحیه را دشوار نماید.

برای تصحیح این مشکل لثه از خط الراس برداشته می شود تا بخش تغییر شکل یافته ی استخوان و ناهنجاری مربوطه نمایان شود سپس این ناهنجاری توسط استخوان یا جایگزین استخوان بازسازی می شود.

پریودنتیست گزینه های مختلفی از مواد را برای پیوند استخوان(گرافت ) به شما معرفی می کند. این مواد به بازسازی استخوان از دست رفته و بافت آن ناحیه کمک می کنند. در نهایت برش ایجاد شده بخیه زده شده و بسته می شود تا ترمیم در آن ناحیه آغاز گردد.

با توجه به نیاز بیمار معمولا 4 تا 12 ماه به استخوان فرصت داده می شود تا ترمیم صورت گرفته و سپس ایمپلنت در آن ناحیه کار گذاشته می شود. در برخی موارد همزمان با اصلاح Ridge ایمپلنت در استخوان کار گذاشته می شود.

اصلاح Ridge تا حد زیادی سبب بهبود ظاهری و افزایش شانس فرد برای انجام ایمپلنت موفق می شود که تا سالهای آینده بدون هیچ مشکلی در دهان او باقی می ماند. درحقیقت اصلاح Ridge می تواند موفقیت ترمیمی را چه از نظر زیبایی و چه از نظر عملکردی افزایش دهد.

منبع:

http://www.perio.org/consumer/ridge-modification

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *